Kurumsal
Özdurak Tekstil

Özdurak Ailesi, 30 yıldır Türkiye pazarında ürün tedariki alanında faaliyet göstermiş olup tedarik zinciri alanındaki tecrübesini, 2015 yılında Gaziantep 4.Organize Sanayi bölgesinde kurduğu yeni nesil iplik fabrikasıyla tekstil sektöründe üretim alanına taşımıştır.

Faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmekte olup gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tüm paydaşları için; katma değer, kalite, insan ve doğa bilinciyle doğanın sunduğu pamuğu, en doğal haliyle üretime devam etmektedir.

Tekstil sektörüne yeni bir vizyon getirmeyi hedefleyen Özdurak Tekstil; doğa, çevre dostu ve yalın üretim politikaları çerçevesinde üretim tesisinin çatısına 1 milyon 720 bin kw kapasiteli güneş enerji santrali kurmuştur. Bu proje sayesinde tükettiği enerjinin 3/1’ini yenilenebilir enerjiden elde eden firmamız, hem çevre dostu üretim yapmakta hem de ülkemizin milli sermayesine katkı sağlamaktadır.

Özdurak Tekstil, çevresel politikaların yanında teknoloji ve dijitalleşme politikalarını da kendisine ilke edinmiş ve Endüstri 4.0 ilkesi ışığında; TRÜTZSCHLER ve RIETER gibi dünya marklarıyla iş birliği yapmıştır. Bu iki firmanın sahip olduğu kalite, tecrübe ve endüstride 4. devrim üretim teknolojilerini, uzman insan gücü ile birleştirerek verimliliğini % 98’e çıkarmıştır.

Son yaptığımız yatırımlarla 6 bin 600 rotor sayısına ulaşan işletmemiz,27.000 kg/gün  üretim kapasitesine sahiptir. 4. Devrim Open End üretim teknolojisiyle; Ne 20/1 ile 36/1 aralığında dokuma ve triko pamuk ipliği üretmekteyiz.

Ürettiğimiz ipliklerin tamamında Green Card belgesine sahip Amerikan pamuğu kullanılmaktayız. Buna uygun olarak Cotton USA sertifikamız bulunmaktadır. Ayrıca RIETER firmasından aldığımız Com4rotor Licensed  sertifikası ve Cotton Leads firmasıyla sürdürebilirlik pamuk tedariki ortaklık sertifikalarımız bulunmaktadır.

Misyon
Yeni Nesil Teknoloji anlayışıyla müşteri ve üretim dengesini gözeterek güvenilir ve kaliteli üretimi her zaman devam ettirmek.
Vizyon
Yaptığımız yatırımları, insan ve doğa politikalarla daha da güçlendirerek organik iplik pazarına katkı sağlamak ve sektöre yön veren firmalar arasında yer almak…